Prezervatyvai – Privalumai Ir Trūkumai

By in Patarimai on 2019-09-06

Prezervatyvai – privalumai ir trūkumai

Prezervatyvai – viena populiariausių kontraceptinių priemonių pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuva. Šią apsisaugojimo priemonę renkasi apie 35 proc. lytinį gyvenimą yvenančių moterų. Tačiau kaip ir visos kitos kontraceptinės priemonės, prezervatyvai turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų.

Prezervatyvų patikimumas

Prezervatyvai internetu

Šios barjerinės apsisaugojimo nuo nėštumo priemonės patikimumas siekia 98 proc., jei yra naudojama tinkamai. Tai reiškia, kad svarbu atsižvelgti į galiojimo datą, pasirinkti tinkamą prezervatyvų dydį, užtikrinti tinkamas laikymo sąlygas.

Prezervatyvų negalima laikyti piniginėje ar kišenėje, dėl trinties ir temperatūrų pokyčių gali atsirasti mikroįplyšimai, o tai stipriai sumažina priemonės efektyvumą apsaugant ne tik nuo neplanuoto nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų.

Klaidinga manyti, kad lytinių santykių metu naudojant du prezervatyvus, galima pagerinti priemonės patikimumą – atvirkščiai – kyla didesnė rizika prezervatyvui nusmukti ar įplyšti. Tačiau siekiant užtikrinti maksimalią apsaugą, jie gali būti naudojami kartu su spermicidinėmis priemonėmis (kremais, žvakutėmis ir pan., įvedamomis į makštį prieš lytinį aktą).

Prezervatyvo privalumai

  • Priemonės prieinamumas ir paprastas naudojimas – prezervatyvus be apribojimų galima įsigyti daugelyje vietų: vaistinėse, prekybos centruose ir t.t. Jiems įsigyti nereikalingas vizitas pas gydytoją ar receptas, o naudoti nesudėtinga.
  • Nėra sisteminio poveikio moters organizmui. Kadangi priemonė naudojama vietiškai, ir tik esant reikalui, nėra jokio pašalinio poveikio bendrai moters sveikatai, skirtingai nei vartojant hormonines kontracepcijos priemones. Todėl prezervatyvai ypač tinkamas pasirinkimas moteriai, kuri neturi dažnų lytinių santykių ar pastovaus partnerio.
  • Prezervatyvai – priemonė, suteikianti ir dalinę apsaugą nuo lytiškai plintančių ligų. Todėl ši priemonė geriausias pasirinkimas, esant dažnai partnerių kaitai, ar nesant užtikrintumo partnerio sveikata. Svarbu nepamiršti, kad tokiu atveju prezervatyvą būtina naudoti ne tik vaginalinio, bet taip pat ir oralinio ar analinio sekso metu.

Prezervatyvų trūkumai

  • Netinkamai naudojami prezervatyvai gali suplyšti ar nusmukti – tokiu atveju stipriai išauga rizika pastoti, reikalinga ekstrinė hormoninė kontracepcija.
  • Galimos vietinės alerginės reakcijos. Dalis moterų yra alergiškos lateksui. Daliai makšties gleivinės sudirginimą gali išprovokuoti spermicidinės medžiagos, kuriomis papildomai yra sutepami dauguma prezervatyvų. Sueities metu, ar netrukus po jos, atsiranda tokie simptomai, kaip perštėjimas, graužimas, gleivinės paraudimas ir patinimas. Tokiu atveju, geriausia iš karto nutraukti priemonės naudojimą, ir apsiprausti duše, naudojant intymios higienos prausiklį, kuris padės geriau nuplauti dirginančias medžiagas nuo gleivinės. Taip pat tinkama naudoti specialias vidinio makšties plovimo priemones, siekiant pašalinti prezervatyvo spermicidinių medžiagų likučius iš vidinės makšties dalies. Jei tokių priemonių nepakanka, ir simptomai užsitęsia – būtina kreiptis pas gydytoją.

Comments are closed.