Ką Mama Turi Papasakoti Dukrai Apie Intymią Higieną

By in Patarimai on 2019-09-05

Ką Mama Turi Papasakoti Dukrai Apie Intymią Higieną

Kiekvienai mergaitei, mama yra pirmasis ir pagrindinis žinių šaltinis daugelyje klausimų ir gyvenimiškų situacijų, yapč jei tai liečia intymias ar lytiškumo temas. Mamos vaidmuo yra bene svarbiausias, nuo pat mažumės ji moko ir formuoja taisyklingus dukros asmeninės higienos įpročius.

Ką Mama Turi Papasakoti Dukrai Apie Intymią HigienąTačiau kada yra tinkamas laikas ir ką privalu žinoti kiekvienai mergaitei? Tai priklauso nuo amžiaus tarpsnio, tačiau yra dešimt pagrindinių intymios higienos pamokų, kurias turi išmokti auganti ir bręstanti mergaitė.

1. Nuo kūdikystės iki maždaug penkerių – šešerių metų, mama padeda mergaitei tinkamai laikytis asmens higienos, t.y. susitvarkyti tualete ir vonioje. Šiuo laikotarpiu, mama turi išmokinti dukrą taisyklingai nusišluostyti tualetiniu popieriumi pasišlapinus ar pasituštinus – nuo priekio (gaktikaulio) užpakaliuko link, jokiu būdu ne atvirkščiai.

2. Ši taisyklė galioja ir šluostantis intymias vietas po maudynių. Šluostantis reikia naudoti tik asmeninį, TIK intymioms vietoms skirtą rankšluostėlį.

3. Kasdieniu įpročiu turėtų tapti intymių vietų apsiprausimas du kartus per dieną, ryte ir vakare,vandens srovę nukreipiant vėlgi – nuo priekio link užpakaliuko. Praustis reikia švariomis rankomis, nenaudoti muilo ar kitokių prausiklių, tik vandenį.

4. Mergaitė turi įprasti kasdien pasikeisti kelnaites. Kelnaitės turi būti tinkamo dydžio, kad nespaustų ir netrintų lytinių organų. Kelnaitės turėtų būti skalbiamos ūkišku muilu. Priemonės, naudojamos skalbiant skalbimo mašina, nėra tinkamos, jose esančios medžiagos (kvapikliai, dažikliai, ir pan.) gali sukelti alergiją, sudirginti intymių vietų gleivinę.

5. Apie 8 – 10 metus, mergaitei gali pagausėti skaidrių, bekvapių išskyrų iš makšties, tai signalizuoja apie artėjančią lytinę brandą. Mama turėtų paaiškinti dukrai, jog tai visiškai normalu, ir tai dalis prasidedančios brandos. Šiuo laikotarpiu nieko daryti nereikia, pakanka esamų intymios higienos įpročių.

6. Sulaukus lytinės brandos ir prasidėjus mėnesinėms, mama turėtų padėti mergaitei pasirinkti tinkamas higienos priemones. Kadangi lytinio brendimo metu, mergaitės vidiniai lytiniai organai ir makšties mikroflora dar tik formuojasi, ginekologai rekomenduoja nenaudoti tamponų, ir rinktis higieninius įklotus. Jie turėtų būti pagaminti iš chemiškai nebalintos medvilnės, „nepagerinti“ kvapais ar dažais, keičiami 4 – 5 kartus per dieną. Rankas būtina plauti ir prieš, ir po higieninių įklotų keitimo.

7. Mėnesinių metu, praustis galima tik po dušu, reikėtų vengti maudynių vonioje, baseine, ar vandens telkinyje.

8. Kasdienai įklotėliai turėtų būti naudojami tik reikalui esant,pvz., kai turi prasidėti mėnesinės ar joms baigiantis. Tokiu atveju, įklotėlis leidžia jaustis saugiau. Vėlgi, geriausia rinktis natūralius, medvilninius, neprikvėpintus įklotėlius, juos pakeisti bent kas keturias valandas.

9. Prasidėjus lytiniam brendimui, prausiantis pradedamos naudoti intymiajai higienai skirtos specialios priemonės – prausikliai. Mama turėtų padėti dukrai išsirinkti tinkamą priemonę, kuri palaikytų silpnai rūgštinį makšties pH ir padėtų formuotis gerąjai makšties mikroflorai.

10. Brandos metu, atsiranda kūno plaukuotumas intymiose vietose. Tai natūralu. Mergaitė pamažu virsta moterimi. Mama turėtų papasakoti dukrai apie priemones ir būdus intymių zonų plaukuotumui tvarkyti, ypač jei mergaitė užsiimia aktyviu sportu, ar vargina padidėjęs kūno prakaitavimas.

Kaip kalbėtis intymiomis temomis

Kalbėtis intymiomis temomis, mergaitei gali būti nedrąsu ir nejauku, bet kiekviena mama turėtų skirti pakankamai dėmesio ir laiko tokiems klausimams, kalbėtis su dukra jai suprantama kalba, saugioje ir jaukioje aplinkoje. Geros intymios higienos įpročiai yra labai svarbu, tai padeda išvengti daugybės problemų, kylančių dėl higienos stokos ar netinkamų priemonių naudojimo.

Comments are closed.