Intymios Higienos Produktų Galiojimo Terminai

By in Patarimai on 2019-09-05

Intymios Higienos Produktų Galiojimo Terminai

Ne paslaptis, kiekviena iš mūsų, eilinio bandymo vonios lentynose ir stalčiuose įvesti tvarką metu, esame pagavusios save beveik Hamleto vertoje dilemoje – išmesti ar palikti? Štai su maisto produktais tokios problemos niekada nekyla – jei produktas galiojimo laikas patenka į „pilkąją zoną“, tiesą visada padės išsiaiškinti uoslės ir skonio receptoriai. Bet intymios higienos produktai – ne pieno pakelis, todėl niekada nebūna paprasta apsispręsti – ar išmesti daiktą, kurio galiojimo terminas yra pasibaigęs, jei nepastebite jokių gaminio kokybės pokyčių? Galbūt kai kuriais atvejais „geriausia iki…“ yra hipotetinis?

Ir taip, ir ne. Tiesa sakant, tai priklauso nuo pačio produkto ir naudojimo / laikymo sąlygų.

Higieniniai įklotai ir tamponai

Intymios Higienos Produktų Galiojimo TerminaiDalykėliai, kurių prireikia kiekvienai moteriai bent kartą per mėnesį. Dažniausiai ant jų pakuotės rasite tik pagaminimo datą, ir gamintojo rekomendaciją sunaudoti produktą per 2 – 3 metus. Na, bet kas gali nutikti produktui, pagamintam iš celiuliozės ar medvilnės pluošto, kad ir po tų trijų ar keturių metų? Veikiausiai – nieko.

Tinkamai laikomi higieniniai įklotai ir tamponai nepraranda savo sugeriamųjų savybių ir po penkių ar dar daugiau metų. Aišku, yra tikimybė, kad įklotų tvirtinimo juostelė bus praradusi savo lipnumą, tačiau didesnių kokybės pokyčių neturėtumėte pastebėti.

Atsargiau reikėtų vertinti tokias sanitarines priemones, kurios papildomai yra apdorotos cheminėmis medžiagomis, t.y. papildytos augaliniais ekstraktais ar kvapikliais. Kadangi cheminės medžiagos turi savybę irti ir kisti bėgant laikui, net ir dermatologiškai patikrintos ir saugiomis pripažintos sudėtinės dalys gali tapti gleivinės sudirginimo, paburkimo, skausmingumo, sausumo, niežulio, alerginių reakcijų priežastimi. Todėl geriau negailėkite ir išmeskite.

Jei vis tik susidūrėte su tokio pobūdžio problemomis, tuoj pat nutraukite priemonės naudojimą, pakeiskite ją higieniniais įklotais ar tamponais, kurių sudėtyje nėra jokių pagalbinių medžiagų – augalinių ekstraktų, kvapų, dažų. Sudirgimo simptomus padės sumažinti raminančio poveikio intymios higienos prausiklis, jei simptomai užsitęsia – po menstruacijų patartina atlikti makšties gleivinės fiziologinį pH ir mikroflorą atstatančių ovulių kursą.

Intymios higienos prausikliai

Specializuoti gaminiai, skirti intymiai higienai, nėra tos pačios kategorijos prausikliai, kaip kūno ar plaukų. Šios priemonės skiriasi ne tik paskirtimi, bet ir sudėtimi. Be valančių, putojančių ploviklių, tokiuose prausikliuose rasite ir sudėtines dalis, reikalingas išskirtinai intymiai vietelei – drėkinančius, antibakteriškai veikiančius, pH reguliuojančius, makšties mikroflorą atstatančius ir palaikančius komponentus. Dažniausiai ant šios kategorijos produktų rasite žymėjimą „atidarius galioja…“.

Pradėjus naudoti produktą ir pažeidus pakuotę, jis yra veikiamas temperatūros, šviesos, oro ir bakterijų, todėl deja, šios kategorijos priemonių savybės tikrai kinta bėgant laikui. Žinoma, nieko blogo nenutiks, jei tokį prausiklį panaudosite mėnesį ar du ilgiau, nei rekomendavo gamintojas, tačiau ne daugiau. Aktyvūs komponentai su laiku paprasčiausiai praranda efektyvumą ir produktas nebeatliks funkcijų, dėl kurių jį ir nusipirkote.

Netinkamo produkto naudojimas gali net sukelti papildomų rūpesčių – išprovokuoti alerginį odos ir gleivinės sudirgimą, makšties perštėjimą, išsausėjimą. Todėl šiuo atveju pasibaigusio galiojimo intymios higienos prausiklį naudokite tik tuo atveju, jei trokštate pabaigti likutį. Jei vonios lentynėlėje radote metų senumo, pabandytą, tačiau nenaudotą buteliuką – lengvu rankos judesiu nusiųskite jį ten, kur jam ir priklauso būti – į šiukšlių dėžę.

Intymios higienos servetėlės

Produktas, kuriuo piktnaudžiauti šiaip ar taip nederėtų. Tai išsigelbėjimas, jei susiklosčius aplinkybėms, neturite galimybės tinkamai nusiprausti, tačiau toli gražu nepakeičia ir neatstoja kasdienės higienos. Šios kategorijos produktai dažnai būna impregnuoti ištisu cheminiu kokteiliu medžiagų – kvepalų ir konservantų, kurios nėra nei naudingos, nei reikalingos moters intymiai vietelei. Todėl naudokite jas tik esant būtinybei, o pasibaigus galiojimui – likutį išmeskite.

Pagrindinė taisyklė, kuria turite vadovautis, spręsdamos naudoti ar išmesti pasibaigusio galiojimo produktą yra tokia – kuo etiketėje daugiau sudėtinių dalių, cheminių medžiagų, augalinių ekstraktų – tuo labiau jis nusipelnė būti iškraustytas iš jūsų vonios lentynėlės.

Comments are closed.